4Przedsmak świąt Bożego Narodzenia

Czym są mikołajki, wie chyba każdy: i dorosły, i dziecko.
W dzisiejszych czasach to przede wszystkim święto dla dzieci, które cały rok czekają na ten magiczny wieczór. Otrzymują wówczas wymarzone prezenty, a te mniej grzeczne czasami znajdują w worku Mikołaja …rózgę.
6 grudnia, dla podtrzymania tego pięknego zwyczaju, odbyły się bursowe mikołajki. Rada Samorządu w składzie: Filip, Piotr i Greta wraz z p. Alicją Kuszewską – opiekunem RS zaplanowali ze szczegółami przebieg wieczoru. Na umówiony sygnał dzwonka z sań Mikołaja  cała społeczność bursy zgromadziła się w świetlicy, gdzie wokół choinki piętrzyły się prezenty. Świąteczne melodie stworzyły niepowtarzalny  klimat.
Po krótkim powitaniu nastąpił  bardzo wyczekiwany moment przekazania upominków. Emocji było sporo. Niektórzy już wiele godzin wcześniej próbowali przewidzieć, co dostaną w prezencie. Ciekawe, czy udało się komuś zgadnąć …? Było bardzo wesoło i gwarno. Nikt nie dostał rózgi, czyli …w tym roku wszyscy byli grzeczni. Uff…
          Na zakończenie tego emocjonującego wieczoru zrobiliśmy kilka pamiątkowych fotografii przy nowym fortepianie, który już od tygodnia rozbrzmiewa w murach bursy. Dziękujemy Pani Dyrektor –  naszemu Mikołajowi od zadań specjalnych za ten cenny nabytek, który szczególnie doceniają pianiści. Prezenty wręczone. Następne mikołajki już za rok. Zachęcamy  niezdecydowanych, aby dołączyli do tej wspaniałej zabawy!

Dorota Jarząbek