Wychowankowie

W bursie mieszkają wychowankowie, którzy uczęszczają do szkół: baletowej, plastycznej, muzycznych i filmowej. Do warszawskich szkół artystycznych trafili z całej Polski, wybrani w drodze konkursów, przeglądów i egzaminów. Przyjechali uczyć się i doskonalić swoje umiejętności u najlepszych profesorów. Łączą naukę przedmiotów ogólnych z wytężoną pracą nad rozwojem własnego talentu.

Stanowią bursową społeczność roześmianą i rozbawioną, o wielkiej wrażliwości i ambicjach, ale… bardzo ciężko pracującą. Bursa jest dla nich „drugim domem", gdyż zaspokaja ich potrzeby bytowe, społeczne i emocjonalne. Wychowawcy i inni pracownicy stanowią jedną wielką rodzinę.

Atmosfera w bursie jest niepowtarzalna. Tworzą ją sami wychowankowie, którzy są gospodarzami placówki i mają istotny wpływ na jej pozytywny rozwój. Z współpracy z wychowawcami, którzy stanowią oparcie w ich „wędrówce" ku dorosłości wynoszą przekonanie, że życie w grupie jest przyjemne, ciekawe i rozwijające.

Popołudniami i wieczorami, wychowankowie mogą brać udział w różnych zajęciach organizowanych przez wychowawców. Prowadzone są m.in.:

  • zajęcia kulinarne
  • plastyczne
  • języka migowego
  • i czytelniczo-literackie

Wychowankowie przygotowują cykliczne koncerty muzyczne dla uczniów ze szkoły specjalnej. Biorą udział w wyjściach do teatrów, kin oraz uczestniczą w warsztatach organizowanych przez w warszawskie manufaktury.