Biblioteka otwarta jest dla wychowanków
 w poniedziałki i środy w godzinach 16.00-20.30.

Księgozbiór biblioteczny liczy ponad 2700 woluminów. Nie jest to duży zbiór, ale wyjątkowo dobrze dobrany. Znajdują się tu nie tylko lektury szkolne i dzieła najwybitniejszych poetów, ale również literatura polska, światowa i młodzieżowa, książki historyczne i bibliograficzne oraz encyklopedie, leksykony i słowniki, a także książki z dziedziny muzyki, teatru, baletu i historii sztuki. Cały księgozbiór ma utworzoną bazę komputerową, a poszczególne egzemplarze są wypożyczane wychowankom drogą elektroniczną z wykorzystaniem przypisanych im kodów kreskowych.

Pomieszczenie Biblioteki jest przytulne i nowocześnie wyposażone.

Każdy wychowanek może liczyć na pomoc w doborze wypożyczanych książek, przy odrabianiu lekcji oraz przygotowywaniu referatów i prac do szkoły (również z wykorzystaniem wiadomości z Internetu). Może także uzupełniać braki z języka rosyjskiego, przygotowywać się do matury lub szlifować poziom porozumiewania się w tym języku, ponieważ nauczyciel, który pracuje obecnie w Bibliotece jest nie tylko bibliotekarzem, ale również filologiem języka rosyjskiego.

Biblioteka BSA jest miejscem, do którego przychodzą wychowankowie, aby porozmawiać o swoich problemach natury osobistej i szkolno-zawodowej.

biblioteka